Registrace stránek ve vyhledávači

Vyhledávače jsou jedním z nejúčinnějších nástrojů pro podporu webu (jelikož se jedná o bezplatnou formu propagace). Podle statistik většina uživatelů vstupuje na stránky právě prostřednictvím vyhledávačů.

Registrace ve vyhledávačích je první věc, kvůli které je pro podporu webu důležitá optimalizace. Registrací  Pomocí speciálních nástrojů však může být tento proces automatizován.

Registrace v internetových vyhledávačích má ještě jednu důležitou přednost – zvýší referenční hodnotu Vašeho webu. Odkazy na Vaši stránku z jiných zdrojů  mají za následek další růst jeho návštěvnosti a výsledkem může být vysoká pozice ve vyhledávačích. Je třeba připomenout, že k tomu, aby se stránky dostaly na první pozice, nestačí jen zaregistrovat web ve vyhledávacích systémech. V první řadě je třeba provést odbornou přípravu a optimalizaci stránek.

Je žádoucí, aby výběr klíčových slov a frází byl dostatečně široký, aby bez ohledu na zadaný dotaz byla Vaše stránka na prvních pozicích ve vyhledávačích, a tím k sobě přivedla ty správné návštěvníky.