Kontrola zpětných odkazů

K úspěšnému posunu stránek je důležitý nejen nárůst vnějších odkazů - linkbuilding, ale také kontrola jejich dostupnosti a indexování na stránkách. Při změnách odkazů je důležité se ujistit, že odpovídající odkaz je správně umístěn a pracuje. Odkazy mohou být odstraněny ze stránek z různých důvodů. K těmto situacím může docházet buď při jednostranné iniciaci webmastera nebo změnami v katalogu, z technických důvodů.
Často se mezi velkým množstvím odkazů nacházejí i odkazy nekvalitní. Například na stránkách, které se neindexují. Díky takovým odkazům může vyhledávač snížit pozici stránek v žebříčku nebo ho i z vyhledávání vyloučit (pokud například web, na kterém byl umístěn odkaz, byl použit k maskování nebo spoofingu). To by znamenalo, že odkazy,  umístěné na některých stránkách,  budou k ničemu, a někdy se ukáží i škodlivými pro posun webu.

Doporučuje se jednou za měsíc kontrolovat své odkazy na stránkách. Lze to provést manuálně nebo proces automatizovat pomocí speciálních nástrojů. Komplexní kontrola odkazů šetří čas a zabezpečuje vysokou kvalitu prověrky.